Suite 11 No Centro Da Cidade
Det bekväma hotellet Suite 11 No Centro Da Cidade Uberaba ligger endast 1 km från São Domingos-katedralen och mindre än 11 minuter till fots från Mercado Municipal.
Detta hotell har ett behändigt läge några meter bort från Cachoeira da Fumaça. Det bekväma hotellet erbjuder närhet till naturliga sevärdheter som Parque do Jacaranda (2 km) och Parque Municipal Mata do Ipe (1,1 km). Memorial Chico Xavier kan också hittas inom 2,1 km från Suite 11 No Centro Da Cidade i Uberaba. Busshållplatsen Artur Machado ligger nära detta boende, mindre än 10 minuter bort till fots. Uberaba flygplats är belägen 5 minuters bilresa bort.
Rummen har matplats samt skrivbord för gästernas bekvämlighet. Rummen erbjuder separat toalett och dusch i badrummen. I de privata badrummen ingår en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar.
Restaurangen Balbec ligger i närheten av hotellet Suite 11 No Centro Da Cidade och serverar brasilianska rätter.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
På rummet
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Suite 11 No Centro Da Cidade?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Suite 11 No Centro Da Cidade till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Suite 11 No Centro Da Cidade?
Mellan Uberaba flygplats och hotellet Suite 11 No Centro Da Cidade är det 5 km. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Suite 11 No Centro Da Cidade?
Gästerna på hotellet Suite 11 No Centro Da Cidade måste checka ut vid 12:00. - ❓
Vilken avbokningspolicy erbjuder hotellet Suite 11 No Centro Da Cidade?
Hotellet Suite 11 No Centro Da Cidade erbjuder gratis avbokning. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Kan jag hitta en arbetsplats i mitt rum på hotellet?
Ja, skrivbord finns i vissa rum på hotellet.